общественные организации Харькова, социальный заказ, благотворительные фонды Харькова, социальные службы, социальные услуги, социальное законодательство, социальные проекты, социальные программы, громадські організації Харкова, громадські об'єднання, соціальне замовлення, благодійні фонди, соціальні служби, соціальні послуги, соціальна  допомога, соціальний захист WWW.SOCIAL.KHARKOV.UA
Харьков Cоциальный - Портал социальных услуг Харьковского региона
Помощь
Службы портала
Регистрация на портале
Вход пользователей
Логин:
Пароль:
Забыли пароль?
Рассылка

Анонсы новостей
портала на Вашу почту

Введите ваш e-mail:


Подписаться на RSS
Что такое RSS?Скачать безопасный браузер Firefox
LibreOffice

> Для каждого > Кондомініум, що це таке?
Великі можливості кондомініумів.
Дата: 2004-06-18 12:00
Просмотреть/Добавить коментарии:

Що таке кондомініум? Кондомініум означає "спільна власність". В усіх країнах світу, а з недавніх пір і в нашій державі квартирами та іншими приміщеннями в багатоповерхових житлових будинках володіють різні типи власників. Приватні квартири сусідять з муніципальними і відомчими, нежилі приміщення зайняті підприємцями або знаходяться в державній власності. У будь-якому будинку маються також місця загального користування (під'їзди, сходові клітки, коридори, технічні поверхи, підвали, дахи тощо) і інженерне устаткування (ліфти, механічне, електричне, сантехнічне та ін. устаткування), що обслуговує усіх, хто живе в будинку. Крім того, з будинком нерозривно зв'язана земельна ділянка, на якому він розташований, а також інші об'єкти, що складають з будинком єдиний комплекс (гаражі, стоянки, дитячі ігрові майданчики та ін.). Для управління і розпорядження всім цим господарством і створюються об'єднання власників - кондомініуми.Довідка.

В Україні процес приватизації державного житлового фонду продовжується вже 9 років. За цей період приватизовано більш 4,8 млн. квартир і одноквартирних будинків загальною площею 242,8 млн. кв. метрів, що складає майже двох третин (69,1%) державного житлового фонду на початок приватизації. У 1999-2000 р. спостерігалося уповільнення темпів приватизації. Найбільшу активність під час приватизації виявили жителі Хмельницької, Львівської, Тернопільської, Київської, Чернівецький областей, де у власність населення перейшло 78 - 84% загальної кількості квартир. Більшість квартир (88,8%) приватизовано безкоштовно.

Багато років в нашій країні житлова сфера була (і залишається) збитковою галуззю народного господарства, що дотується з міського бюджету. Сьогодні є задача перетворити її в таку, що самоокупається і, у першу чергу, шляхом створення товариств власників житла і формування кондомініумів (земельно-майнових комплексів). За кордоном це винятково ефективні і популярні об'єднання населення, здатні оперативно і якісно вирішувати постійно виникаючі соціально-побутові проблеми жителів (поліпшення обслуговування, своєчасний ремонт, організація дозвілля, благоустрій територій і таке ін.) і адміністрації (схоронність житлових будинків, економія енергоресурсів, зайнятість населення, профілактика злочинності та ін).Як можна їм користатися.

Експлуатація і технічне обслуговування будинку. Одним з найважливіших переваг кондомініуму є воля у виборі підрядчика на експлуатацію, техобслуговування і ремонт приміщень. Об'єднання в товариство дозволяє вийти з-під залежності від ЖЕКа. Члени товариства зможуть самі вирішувати, який підрядчик краще і дешевше відремонтує місця загального користування, усуне недоліки і замінить сантехнічне чи електротехнічне устаткування, скільки знадобиться фарби, крейди та іншого матеріалу, коли потрібно уключити чи виключити опалення.

Товариство може найняти окремих працівників для збирання приміщень і виконання дрібного ремонту, а для виконання більш великих робіт шукати придатного підрядчика. Також може бути укладений договір з одним генеральним підрядчиком, що буде стежити за станом будинку і виконувати всі роботи по техобслуговуванню. Такий підрядчик може виконувати і функції керуючого. Найкращим способом визначити кращого підрядчика (найвища якість при мінімальній ціні) є організація і проведення конкурсу на експлуатацію і техобслуговування будинку.
У будь-якому випадку, члени кондомініуму можуть проконтролювати витрати, зв'язані з виконанням робіт, що в нинішніх умовах, коли експлуатацією будинків займаються ЖЕКи, неможливо.

Використання майна і території. Члени кондомініуму можуть спільно вирішувати як найбільше вигідно використовувати підвали, горища, нежилі приміщення та територію біля будинку. Наприклад, вони можуть відкрити в будинку будь-яке мале підприємство по наданню послуг мешканцям будинку і населенню, якщо дозволяють санітарні умови - кафе, магазин, кулінарію. Вони можуть здати нежилі приміщення в оренду чи продати. Якщо територія біля будинку досить велика, можуть побудувати легкі спорудження для загального чи користування гаражі, що здаються в оренду. Доходи від комерційного використання загального майна і території повинні піти в загальну скарбничку й таки чином знизити витрати на експлуатацію будинку, поліпшення інтер'єрів і зовнішнього вигляду будинку, благоустрій території біля будинку та ін.

У кондомініумі також забезпечується виконання його членами правил користування житловими і нежилими приміщеннями, місцями загального користування, утримування будинків і територій біля них. Зараз границею володіння служать вхідні двері в квартиру, - усе, що за її межами, є державною власністю, якою не прийнято дорожити. Усвідомлення того, що усе в будинку належить мешканцям, як показує закордонний досвід, приносить прекрасні результати. Кондомініум забезпечує також захист прав і інтересів власників нерухомого майна. Товариство додатково захищає їхнього права, що гарантуються його Статутом.
Социальный поиск

Поиск по порталу "Харьков Социальный" и сайту сети Е-офисов:

Опрос
Темы форума
Последние публикации
© 2004-2013 Портал «Харьков Социальный»
Соблюдение авторских прав